Chrakteristika školy

Naše mateřská škola se nachází v blízkosti centra města Valašské Meziříčí s výhledem na řeku Bečvu  a městský park. Byla postavena v roce 1977.  Ke svým třicátým narozeninám  dostala nový ,,kabát“ a okna. Stala se tak krasavicí  k nepoznání.  Je samostatně stojící budova se třemi  prostornými, esteticky vybavenými třídami s přilehlými umývárnami, šatnami a přípravnami pro výdej jídla. Velkou halu a schodiště esteticky zdobí výtvarné práce našich dětí.

Největší vyžití však dětem přináší rozlehlá školní zahrada v přírodním stylu, která byla v roce 2015 vybavena novými zahradními prvky.  Pracujeme dle vlastního projektu pod názvem: ,,Zahrada, kam chodí slunce“. Děti mají možnost poznávat život broučků a drobného hmyzu v hmyzích domečcích, lákat do připraveného příbytku ježky, zvaného ježkovník, pěstovat rostliny z cibulek, léčivé byliny, jahody, hrášek aj., velkou lodí za zvonění zvonkohry ,,odplout na širé moře“,  ,,proběhnout“  se po zahradě na osedlaných koních, kreslit na velkých tabulích. Mohou zdolávat průlezky, tunel, trénovat chůzi na houpacím můstku, sklouznout se na skluzavce, postavit si hrad z písku, povozit se na koloběžkách, kolech, pobýt v zahradním domku nebo si jen tak hrát v trávě. Chlapci často hrají fotbal. V horkých letních měsících pískoviště zastiňujeme .  Na jaře se rozplýváme nad rozkvetlou magnolií a jabloněmi, na podzim sbíráme barevné listí z okrasných stromů a v zimním období na zahradě  jezdíme na lopatách na malém svahu, krmíme ptáčky.

Děti však nejsou vázány jen na ohraničenou plochu zahrady, ale podnikáme i výlety do blízkého okolí. K pozorování jsou zde různorodá přírodní prostředí jako pole, louka, les, rybník, řeka, nebo také krásné historické stavby města.

Provoz MŠ:

6.30 hod. – 16.00 hod.